Strona główna > Blog > ,,Kiedyś znajdę dla nas dom, z wielkim oknem na świat”, czyli short TotalGlass Family Story

,,Kiedyś znajdę dla nas dom, z wielkim oknem na świat”, czyli short TotalGlass Family Story

W ,,Piosence Księżycowej” Anita Lipnicka śpiewała  ,,Kiedyś znajdę dla nas dom, z wielkim oknem na świat”. 

Młoda rodzina z Łodzi właśnie taki stworzyła – z panoramicznymi oknami TotalGlass, fantastycznym ogrodem, z wnętrzami od Amberious Design, inspirowany japońskim klimatem. Taki, w którym rodzą się marzenia i w którym się je spełnia. 

Doświadczają…więcej!

Pani Asia i Pan Tomek już od wielu lat wiedzieli, jak będzie wyglądał ich własny, wymarzony home, sweet home. Miał być pasywny, z japońskimi tradycjami, oknami wielkogabarytowymi, bez konieczności przeprowadzania renowacji, przestronnym ogrodem. Kilka lat temu postawili na najnowsze trendy w budownictwie i wybrali drewniano-szklane okna wielkogabarytowe TotalGlass. Stworzyli przestrzeń, w której salon i kuchnia stał się integralną częścią z ogrodem i lasem brzozowym. Dzięki swobodnie otwieranym i zamykanym przeszkleniom TotalGlass typu HS od strony ogrodu, uzyskują prywatność i możliwość bycia jednocześnie w domu i w ogrodzie.

Do dziś pamiętamy moment, w którym zdecydowali się nam zaufać, jednocześnie rezygnując z podpisanej już umowy na system aluminiowy.

 

,,Nigdy nie zamienilibyśmy się na inne okna” – często powtarzają

 

Z powodu częstych wyjazdów właścicieli za granicę, dom miał na celu generować minimalne koszty. W tym celu, oprócz energooszczędnej stolarki okiennej, pan Tomasz samodzielnie zaprojektował i stworzył konstrukcję fotowoltaiczną zaopatrująca dom w prąd.

Konstrukcje, wnętrza, ogród – wszystko zostało przemyślane tak, aby cała rodzina czuła się komfortowo i bezpiecznie, otoczona pięknem. Bo dom to miejsce, w któym rodzą się marzenia.

 

,,dom był lu­ne­tą dzie­ciń­stwa

dom był skó­rą wzru­sze­nia

po­licz­kiem sio­stry

ga­łę­zią drze­wa

 

dom jest sze­ścia­nem dzie­ciń­stwa

dom jest kost­ką wzru­sze­nia(…)”

Zbigniew Herbert – ,,Dom”

 

Zobacz relację z wydarzenia ,,Archnight w Łodzi”

 

PPUH PINUS Jerzy, Mariusz Smolarczyk, Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój” (POIR) pt. „Dotacja na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PINUS Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk Spółka Jawna”.
Nr umowy POIR.03.04.00-16-0020/20. Wartość projektu: 299.912,22 zł.
Realizacja umowy o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0759/16 dotycząca projektu pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania systemów okiennych nowej generacji”
w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Cel projektu: zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowej linii technologicznej dedykowanej TotalGlass Planowane efekty: wdrożenie innowacyjnego systemu TotalGlass Wartość projektu: 5 993 478,34 zł z tego premia technologiczna: 2 697 065,24