Strona główna > Blog > Dlaczego warto wybrać okna ekologiczne?

Dlaczego warto wybrać okna ekologiczne?

W czasach, w których mamy coraz większy dostęp do informacji i wiadomości na temat dbania o środowisko, nie jest trudno zrozumieć, jak duże znaczenie mają nasze codzienne wybory. Nawet najmniejsze postanowienia mogą mieć wpływ na stan całej planety. Warto więc nie tylko pamiętać o możliwościach ochrony przyrody, ale również szukać nowych rozwiązań – jednym z nich mogą być okna pasywne, które charakteryzują się ekologicznymi właściwościami.

Okna ekologiczne

Nasza firma proponuje rozwiązania przyjazne dla środowiska. Nasi klienci mogą mieć pewność, że produkty nie tylko pochodzą z surowca z odnawialnych źródeł, ale także wpisują się w ideę budownictwa pasywnego. Charakteryzuje się ono bardzo solidną termoizolacją, dzięki czemu ciepło ‘nie ucieka’ i potrzeba jest mniejsza jego ilość, aby ogrzać dom. Wpływa to także dodatnio na stan środowiska-brak sztucznego wytwarzania energii cieplnej niezależnie jakim sposobem, nie zanieczyszcza środowiska i nie powoduje marnowania surowców naturalnych.

Okna sprzyjające środowisku

Bardzo wysoka szczelność i pasywność to nie jedyne zalety naszych rozwiązań. Drewno odznaczone certyfikatem FSC gwarantuje to, że wykorzystywane surowce zostały pozyskane bez niszczenia natury i w dbałości o stan lasów. Drewno, z którego wykonujemy produkty, to tworzywo nie tylko ekologiczne, ale także zdrowsze, trwalsze oraz bardziej eleganckie niż powszechnie używane PCV. Do jego obróbki zużywa się mniej energii niż do wytworzenia jakichkolwiek artykułów z PCV. Drewno pozwala na wykonanie dowolnych kształtów, może być malowane na dowolny kolor, a także łatwo je naprawić w razie usterki lub zarysowania. Klienci, którzy zdecydowali się na takie okna, wybrali więc nowoczesne i ekologiczne rozwiązanie. Rozwiązania na wiele lat Warto również nadmienić, że ekologiczne okna pasywne mogą przetrwać nawet sto lat! To inwestycja w przyszłość i pokolenia. Co więcej, wartość nieruchomości z nowoczesnymi i zadbanymi wyrobami z drewna jest wyższa, niż takiej z produktami z PCV. Klienci, wybierając rozwiązania pasywne decydują się więc zarówno ochronę środowiska jak i nowoczesne rozwiązania w budownictwie mogące przetrwać dziesiątki lat.

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej o oknach ekologicznych, skontaktuj się z nami – przekażemy Ci naszą wiedzę i doświadczenie, które nieustannie pogłębiamy od prawie 30 lat.

 

PPUH PINUS Jerzy, Mariusz Smolarczyk, Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój” (POIR) pt. „Dotacja na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PINUS Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk Spółka Jawna”.
Nr umowy POIR.03.04.00-16-0020/20. Wartość projektu: 299.912,22 zł.
Realizacja umowy o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0759/16 dotycząca projektu pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania systemów okiennych nowej generacji”
w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Cel projektu: zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowej linii technologicznej dedykowanej TotalGlass Planowane efekty: wdrożenie innowacyjnego systemu TotalGlass Wartość projektu: 5 993 478,34 zł z tego premia technologiczna: 2 697 065,24