Strona główna > Blog > Ludzie pasji w naszej firmie – 30 lat firmy Pinus

Ludzie pasji w naszej firmie – 30 lat firmy Pinus

Jubileusz 30 lecia w każdej firmie to powód do dumy, w jakim miejscu się znaleźliśmy, ale także i refleksji. Rok COVID-19  przyniósł wiele zmian w naszym życiu prywatnym i zawodowym, ograniczył bliskie kontakty i uniemożliwił świętowanie tego ważnego dnia. Wiele naszych działań przenieśliśmy online. Jednym z nich był konkurs na pasję w naszej firmie. Hasło, któremu przyświęcało wydarzenie to ,,Każda pasja ma znaczenie”.

Jaki był cel zorganizowania tego konkursu? Chcieliśmy, aby ludzie odważyli się mówić o swoich hobby, zainteresowaniach. W naszej firmie pracuje ponad 100 osób, niezwykle różnorodnych, dlatego chcieliśmy poznać każdego z osobna i pochwalić się nimi. Jesteśmy dumni z tego, że niektórzy wygrywają maratony, biegają zawodowo, są rzemieślnikami, artystami, a niektórych można spotkać nawet w TVN!

Prezentujemy tych, którzy się do nas zgłosili, opisali siebie -kto wie? być może staną się inspiracją dla innych? Dziękujemy!

Maciej Rosiński

Prestiżowe rajdy rowerowe, jazda po całej Polsce, po górach? Nie ma problemu! Każda wolna chwila to ROWER, pomiędzy prowadzeniem pasieki i opieką nad trzyletnim synkiem, który także kocha jazdę na rowerze… (przejeżdża nawet 10km rowerem odpychanym!)

 

Izabela Kołodziejczyk

Iza piecze torty tylko dla najbliższych, jest pasjonatką, samoukiem i uparciuchem! Metoda? Niezawodna, czyli „prób i błędów”. Przygoda z tortami zaczęła się od urodzin córki i trwa do dziś! Trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

 

Ryszard Zalewski – Rolnictwo

Ryszard Zalewski z zawodu jest wybitnym stolarzem i pracuje w firmie Pinus od 21 lat na dziale Obróbka Drewna. Od zawsze jego pasją było rolnictwo. On jak nikt inny potrafi docenić naturę i odnajduje w niej spokój.

,,Lubię spędzać czas przy pracach polowych w czasie których mogę zregenerować  siły, odpocząć w ciszy i spokoju i naładować „akumulatory” na kolejny dzień pracy”.

 

 

Dariusz Krzysztof Dubina – Tworzenie

,,Nieważna jest metoda, cel, narzędzia, moda. Nieważne czy to co chcę stworzyć ma podobać się tylko mi czy też również innym. Ważne żeby zdobyć nową jakąś umiejętność, rozwinąć się, sprawdzić nowe horyzonty, stworzyć coś, co wywoła uśmiech na mojej twarzy i sprawi, że uznam kolejny dzień za artystycznie udany”

 

Bernadetta Senecka – Rękodzieło 

Gdy niechcący stłucze Ci się wazon, kubek, talerz, zamiast wyrzucać do śmietnika – już wiesz, komu się przydadzą!

Bernadetta: ,,W wolnej chwili tworzę mozaiki porcelanowe wykorzystując stare lub niechcący stłuczenie filiżanki, talerzyki oraz inne ozdobne elementy tj. szklane koraliki. Dzięki mojemu hobby nie muszę rozstawać się z moimi ulubionymi przedmiotami, które uległy zniszczeniu. Z elementów stłuczonej porcelany tworzę również obrazki, wyklejam lampki, talerzyki, które nadal z radością mogę wykorzystywać w domu i dodatkowo stanowią piękną dekorację. Oprócz drobnych rzeczy tworzę również panele, które zastępują np. płytki ścienne. Dzięki temu zamiast tradycyjnych kafelek mam oryginalne ozdoby na ścianie”.

 

 

Stanisław Gazda – Morsowanie

,,Moją pasją jest zażywanie kąpieli w zimnych wodach w okresie jesienno-zimowym, które jest nazywane „MORSOWANIEM”.

Ta forma rekreacji jest bardzo zdrowa i nie wymaga dużo czasu. Dla mnie morsowanie stało się stylem życia. Dzięki regularnemu morsowaniu mam lepsze samopoczucie oraz pogodę ducha. Morsowanie hartuje!!”

 

 

Agnieszka Domańska – Rękodzieło i fotografia

Aga to barwna i artystyczna postać firmy Pinus – z wielu zainteresowań, publikujemy dwie: Tworzenie  przepięknych handmade pudełek i kartek na liczne okazje oraz fotografia. Sami zobaczcie! Majstersztyk

 

Adam Ptak  – Nurkowanie

,,Moją pasją jest nurkowanie. Nurkowanie to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, to wspaniała zabawa i ekscytująca pasja. Ta pasja wycisza, słyszymy jedynie swój własny oddech, widzimy to czego inni nie widzą. Możemy na własne oczy zobaczyć podwodny świat i odkrywać nowe miejsca na kuli ziemskiej. Spełniając swoją pasje, spędzamy czas z rodziną wśród pozytywnie nastawionych ludzi”.

 

 

Dawid Biliński 

Wiecie, że w naszej firmie pracuje Dawid, którego mogliśmy oglądać również przed ekranem TVN Mam Talent TVN?

,,Moją pasją jest Kalistenika powszechnie znana jako Street Workout oraz biegi przeszkodowe i zawody ninja! Trenuję od 15 lat i na swoim koncie mam wiele sukcesów na zawodach ogólnopolskich i nie tylko. Swoją pasją zarażam innych ludzi i oprócz pracy w Pinusie jestem również Trenerem Personalnym oraz Instruktorem Kalisteniki trenując ludzi i przekazując im umiejętności oraz wiedzę, którą sam nabyłem przez tyle lat. Moim największym sukcesem jest to, że byłem Półfinalistą programu Mam Talent TVN oraz Półfinalistą telewizyjnego show Ninja Warrior Polska! Swoją pasją zarażam również najmłodszych, ponieważ jest to forma zdrowej aktywności fizycznej. Dzięki swojej pasji dbam o własne zdrowie, kondycję i sprawność fizyczną, a przede wszystkim realizuje cele i dzięki temu spełniam swoje marzenia”.

Znajdziecie go również na instagramie! @bilu_athlete

 

Paulina Czarnecka – Szydełkowanie

Kiedy kończy liczyć zagubione grosze, łapie za szydełko i zaczyna stawiać słupki! Relaksuje i uspokaja!

 

Mariola Bugiel – Malowanie na paznokciach

Mariola od 3 lat zajmuje się malowaniem na paznokciach! Z okazji 30-lecia, specjalnie dla nas wykonała również logo naszej firmy. Sami zobaczcie!

 

Marcin Karliński – Choinki

Jego pasją są choinki. Posiada ich 250 sztuk: jodła kaukaska, świerk pospolity oraz świerk srebrny.

 

Patryk Gajzler – Lutnictwo

Patryk to kolejna osoba, której pasje wiążą się z drewnem…

,,Lutnictwo, to dość szerokie pojęcie obejmujące zarówno budowę, oraz naprawy instrumentów. Moje zainteresowanie ukierunkowane jest głównie na budowie instrumentu strunowego, Ukulele. Cała budowa potrafi być dość złożona, dlatego zajmuję się określonymi etapami prac, resztę zadań dzielę z pozostałą ekipą zespołu. Do moich zadań należy między innymi, zaplanowanie prac, dobór materiału i jego wstępna obróbka, wycinanie kształtów, licowanie płyt wierzchnich, rozmieszczanie wybrań pod osprzęt i elektrykę, frezowanie kieszeni gryfu zgodnie ze skalą i linią centralną instrumentu, dokładne wymiarowanie i klejenia podstrunnicy, oraz umieszczenie znaczników progowych, profilowanie główki, rozmieszczenie kluczy, konstrukcja i instalacja pręta regulacyjnego w gryfie, oraz wiele innych. Wierzymy, że nasze ukulele to ślad, który mamy szansę po sobie zostawić, dlatego przy każdym egzemplarzu przywiązujemy dużą uwagę do detali i jakości wykonania. Wisienką na torcie jest usłyszeć dźwięk swojego instrumentu, to największa (i dość emocjonalna) nagroda dla Lutnika – amatora”.

 

 

PPUH PINUS Jerzy, Mariusz Smolarczyk, Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój” (POIR) pt. „Dotacja na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PINUS Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk Spółka Jawna”.
Nr umowy POIR.03.04.00-16-0020/20. Wartość projektu: 299.912,22 zł.
Realizacja umowy o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0759/16 dotycząca projektu pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania systemów okiennych nowej generacji”
w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Cel projektu: zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowej linii technologicznej dedykowanej TotalGlass Planowane efekty: wdrożenie innowacyjnego systemu TotalGlass Wartość projektu: 5 993 478,34 zł z tego premia technologiczna: 2 697 065,24