Okna o wzornictwie anglosaskim

Wyjątkowe miejsce w naszej ofercie zajmują okna o profilu angielskim, które wyróżniają się w architekturze światowej tym, że przesuwają się na zewnątrz w ruchu przesuwnych. Jedna płaszczyzna otwarcia systemu daje możliwość niepełnego otwarcia skrzydeł okien. Bardzo często nazywa się je ,,sashami” lub ,,gilotynami”. Tego typu okna spotykamy w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Stanach Zjednoczonych. Idealnie sprawdzą się w mieszkaniach o niewielkich powierzchniach, w których każdy centymetr jest na wagę złota.

 

Okna o wzornictwie anglosaskim:

 • tworzą litą powierzchnię z elewacją
 • są to okna drewniane, można je dowolnie przemalowywać kolorami kryjącymi pasującymi do całej elewacji
 • sprawdzają się w małych mieszkaniach
 • tworzą wyjątkowy klimat wnętrza
 • możliwość zamontowania elementów ozdobnych

 

W fIrmie Pinus odtwarzamy wyjątkowe wzory, przywiązując wagę do szczegółów i detali, które tworzą styl anglosaski.

W zakładce Realizacje znajdą Państwo projekty okien i drzwi anglosaskich.

OKNO FELCOWE

Ten typ tradycyjnego okna angielskiego otwieranego na zewnątrz charakteryzuje się tym, że zamknięte skrzydło nachodzi na ościeże.

OKNO BEZFELCOWETen typ tradycyjnego okna angielskiego otwieranego na zewnątrz charakteryzuje się tym, że zamknięte skrzydło od zewnątrz jest w jednej linii z ościeżem.

 

OKNO PRZESUWNE W PIONIE SASH WINDOW 

Sash window to system odważników i rolek oraz system na sprężynach.

Skrzydła zawieszone są na mosiężnych łańcuszkach, które zapewniają długie użytkowanie. Rolki pozwalają na lekkie przesuwanie skrzydła. Tradycyjne okucia dostępne są w dwóch kolorach mosiądz i chrom.

OKNO PRZESUWNE W PIONIE WĄSKIE SLIM SASH WINDOW


Slim sash window to system odważników i rolek oraz system na sprężynach.

Wybrane realizacje

Formularz kontaktowy

  Strona jest chroniona przez reCAPTCHA od Google Polityka prywatności i Regulamin.
  PPUH PINUS Jerzy, Mariusz Smolarczyk, Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój” (POIR) pt. „Dotacja na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PINUS Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk Spółka Jawna”.
  Nr umowy POIR.03.04.00-16-0020/20. Wartość projektu: 299.912,22 zł.
  Realizacja umowy o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0759/16 dotycząca projektu pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania systemów okiennych nowej generacji”
  w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
  Cel projektu: zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowej linii technologicznej dedykowanej TotalGlass Planowane efekty: wdrożenie innowacyjnego systemu TotalGlass Wartość projektu: 5 993 478,34 zł z tego premia technologiczna: 2 697 065,24