Strona główna > Blog > System TotalGlass opowiedziany obrazem

System TotalGlass opowiedziany obrazem

Lubimy opowiadać. Zdjęciami i obrazem. Dopowiadamy tylko to, co uważamy za niezbędne.

Krótko opowiemy Wam o projekcie w Łodzi, który skradł nasze serca. Przyznamy, że z niecierpliwością oczekiwaliśmy efektów umieszczenia okien drewnianych w szklanej okładzinie – TotalGlass w domku jednorodzinnym. Wspaniała przestrzeń, otoczenie charakterystycznego lasu brzozowego sprawia, że w takim miejscu chce się odpocząć i obcować z naturą.

Taras, ogród wymagający wiele pracy właścicieli, wnętrza – wszystko zostało zaprojektowane ze smakiem.  Wspaniale połączono tradycję z nowoczesnością, ciepłem drewna od wewnątrz i chłodem szkła od zewnątrz. Kuchnia została umieszczona od strony wschodniej, a ranne, nieproszone promienie słońca przedzierają się przez okna TotalGlass, pieszcząc zaspane jeszcze twarze domowników. Mieniąca się pod wpływem światła szklana, zewnętrzna mozaika układa własne kształty na przestrzennych oknach. Łazienka została umieszczona na piętrze z plejadą bambusowego oświetlenia i dużych przeszkleń.

Domownikom zależało przede wszystkim na budynku, który wtopi się w pejzaż lasu i nie zakłóci naturalnej przestrzeni, a wewnętrzne ramy stolarki okiennej wypełnią dom ,,ciepłem”. Zastosowanie surowego aluminium nie rozwiązałoby tego problemu.

W takim domu mogli zamieszkać tylko świadomi i otwarci właściciele. I owszem, okna TotalGlass przynoszą wspaniały efekt ciepła i pięknie zgrywają się z naturą, ale tworzą jedynie uzupełnienie. Ciepła rodzinnej atmosfery panującej w domu, której osobiście doświadczyliśmy, nie da się zastąpić nawet najbardziej nowoczesną technologią.

Zdjęcia: Janusz Krzeszowski oraz Justyna Smolarczyk
Wnętrza, ceramika użytkowa oraz rzeźba: Joanna Rajch www.amberious.com

 

Poniżej galeria sesji zdjęciowej. Najedź kursorem na ikonkę, aby powiększyć obraz.

 

PPUH PINUS Jerzy, Mariusz Smolarczyk, Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój” (POIR) pt. „Dotacja na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PINUS Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk Spółka Jawna”.
Nr umowy POIR.03.04.00-16-0020/20. Wartość projektu: 299.912,22 zł.
Realizacja umowy o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0759/16 dotycząca projektu pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania systemów okiennych nowej generacji”
w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Cel projektu: zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowej linii technologicznej dedykowanej TotalGlass Planowane efekty: wdrożenie innowacyjnego systemu TotalGlass Wartość projektu: 5 993 478,34 zł z tego premia technologiczna: 2 697 065,24