Strona główna > Blog > ,,Szkło w architekturze i sztuce XXI wieku” – relacja z webinaru 

,,Szkło w architekturze i sztuce XXI wieku” – relacja z webinaru 

14 maja 2020 roku mieliśmy przyjemność zorganizować webinar o szkle w architekturze i sztuce XXI wieku. Do rozmowy zaprosiliśmy wybitnego specjalistę od szkła Konrada Urbanowicza z biura architektonicznego ArchiGlass (z Wrocławia)  oraz uznanego Architekta Wnętrz, Michała Bielaka z Mia Urbo Design (z Warszawy). Po stronie firmy Pinus – producenta okien i drzwi z drewna wystąpił współwłaściciel – Jerzy Smolarczyk.

Podczas spotkania online poruszaliśmy 3 główne kwestie:

  • Procesy od koncepcji i pierwszego szkicu aż do ukończonego obiektu,
  • Możliwości nowych technologii, które wpływają na rozwój architektury i sztuki,
  • Miejsca ekologii w produkcji obiektów ze szkła i okien drewnianych.

Dziękujemy za takie zainteresowanie dyskusją o szkle. Liczne pytania utwierdziły nas w przekonaniu, że trzeba i warto mówić o kondycji polskiego szkła oraz umieszczać je w różnych kontekstach. Interdyscyplinarność poszerza nasze horyzonty, bo przecież architektura jest sztuką. Kto powiedział, że producenci okien i drzwi z drewna są nudni?

Obiecywaliśmy, że będzie inspirująco, artystycznie i interdyscyplinarnie i… dotrzymaliśmy słowa! Jeżeli kogoś z Państwa nie mogło być na majowej dyskusji o szkle, prosimy o kontakt mejlowy: justyna.smolarczyk@pinus-okna.pl.

Chętnie prześlemy godzinne nagranie webinaru do ponownego odsłuchania i obejrzenia.

PPUH PINUS Jerzy, Mariusz Smolarczyk, Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój” (POIR) pt. „Dotacja na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PINUS Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk Spółka Jawna”.
Nr umowy POIR.03.04.00-16-0020/20. Wartość projektu: 299.912,22 zł.
Realizacja umowy o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0759/16 dotycząca projektu pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania systemów okiennych nowej generacji”
w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Cel projektu: zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowej linii technologicznej dedykowanej TotalGlass Planowane efekty: wdrożenie innowacyjnego systemu TotalGlass Wartość projektu: 5 993 478,34 zł z tego premia technologiczna: 2 697 065,24