Strona główna > Blog > Z jakich gatunków drewna produkujemy innowacyjne okna w firmie Pinus? 

Z jakich gatunków drewna produkujemy innowacyjne okna w firmie Pinus? 

Wybór okien drewnianych wiąże się nie tylko z dopasowaniem wymiarów okna do projektu, ale przede wszystkim z wyborem odpowiedniego drewna. Okna drewniane to nie tylko funkcjonalność, ale przede wszystkim estetyczna ozdoba wnętrza domu, jak i jego elewacji. Przy produkcji okien i drzwi drewnianych wybieramy drewno ze zrównoważonego leśnictwa, oraz takie, które charakteryzuje się niską podatnością na wilgoć i warunki atmosferyczne. W naszej firmie indywidualnie dobieramy rodzaj drewna do danego projektu. 

 Z jakiego rodzaju drewna produkujemy okna w naszej firmie?

 

Sosna

Łaciński odpowiednik PINUS, to właśnie sosna. To jedno z najpopularniejszych materiałów stosowanych do produkcji okien i drzwi drewnianych z trzech głównych powodów: 

  • jest szeroko dostępne i pozyskiwane ze zrównoważonego leśnictwa
  • drewno jest łatwe w obróbce, trwałe i wytrzymałe
  • wysoka odporność na wilgoć i na warunki atmosferyczne

Sosna jest łatwa do malowania i impregnacji.

 

Dąb

Gdy myślimy dąb, pierwsze skojarzenia, które przychodzą na myśl to: dostojność, szlachetność, szyk i elegancja. Drewno dębu jest bardzo odporne na ścieranie i wilgoć i charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Wraz z upływem czasu i działaniami wody oraz słońca, ciemnieje. Za jakością idzie cena – dąb jest drogim rodzajem drewna. 

 

Modrzew

 Jest trudno dostępny na rynku, ale przy tym jest jednym z najlepszych rodzajów drewna iglastego do produkcji okien i drzwi drewnianych. Decydując się na modrzew, musimy być przygotowani na wysoką cenę.

 

Świerk 

To drewno jest miękkie, ale nie ma tak dobrych parametrów wytrzymałościowych, co znana nam już sosna. Okno ze świerku jest znacznie tańsze od np. okna sosnowego. 

 

Meranti – drewno egzotyczne

Inaczej mahoń filipiński to drewno występujące między innymi w Indonezji i Malezji. Spośród różnych rodzajów drewna egzotycznego, chętnie wybierane przez naszych klientów. Jest niezwykle trwałe, odporne na wilgoć i charakteryzuje się świetną izolacyjnością akustyczną. Jego oryginalna struktura (wyraźne rysy) pozwala na odważne i estetyczne projekty. Meranti jest dość drogim drewnem. 

 

Każdy inny rodzaj drewna jest indywidualnie konsultowany z klientem

 

Drewno w systemie TotalGlass

 

Decyzja co do wyboru odpowiedniego drewna w naszym innowacyjnym TotalGlass ogranicza się do ustalenia, jakie drewno zastosujemy od wewnątrz. Powinno ono idealnie pasować do wnętrza (tu mozliwości drewna są nieograniczone). TotalGlass nie wymaga konserwacji drewnianych ram zewnętrznych, poniewż od zewnętrznej strony zastosowane jest szkło.

 

PPUH PINUS Jerzy, Mariusz Smolarczyk, Spółka Jawna realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój” (POIR) pt. „Dotacja na kapitał obrotowy dla Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Usługowo-Handlowego PINUS Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk Spółka Jawna”.
Nr umowy POIR.03.04.00-16-0020/20. Wartość projektu: 299.912,22 zł.
Realizacja umowy o dofinansowanie nr POIR.03.02.02-00-0759/16 dotycząca projektu pt. „Wdrożenie innowacyjnej technologii wytwarzania systemów okiennych nowej generacji”
w ramach Poddziałania 3.2.2 Kredyt na innowacje technologiczne Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Cel projektu: zakup urządzeń niezbędnych do utworzenia nowej linii technologicznej dedykowanej TotalGlass Planowane efekty: wdrożenie innowacyjnego systemu TotalGlass Wartość projektu: 5 993 478,34 zł z tego premia technologiczna: 2 697 065,24